Na Hrvaškem med poskusom privedbe umrl moški
Pulj, 25. aprila - V Pulju je včeraj umrl moški, potem ko so policisti ob poskusu privedbe proti njemu uporabili prisilna sredstva. Policija je napovedala preiskavo, iz hrvaškega policijskega sindikata pa so javnost pozvali, naj se vzdrži prehitrih zaključkov.
Hrvaška, Zagreb.
Vozilo hrvaške policije.
Foto: Hina/STA
Arhiv Hina/STA
Policija je včeraj zjutraj v Pulju ukrepala proti moškemu na podlagi sodnega naloga za privedbo. Po neuradnih informacijah je šlo za 51-letnega moškega, ki so ga sumili otroške pornografije.
Ker moški ob poskusu privedbe ni želel upoštevati ukazov policistov, so proti njemu uporabili prisilna sredstva. Med njihovo uporabo je moškemu postalo slabo, zato so policisti poklicali nujno medicinsko pomoč, a je kljub nudenju pomoči preminil.
Glavni direktor policije je v skladu s pravilnikom odredil oblikovanje strokovne skupine, ki bo preiskala ravnanje policistov.