Uroš Zorman bo na majski akciji spočil nosilce igre

Ljubljana, 24. aprila - Slovenska moška rokometna reprezentanca si je po dveh zmagah proti Severni Makedoniji ter po eni proti Estoniji in Litvi že zagotovila nastop na evropskem prvenstvu v začetku prihodnjega leta v Skandinaviji. Selektor Uroš Zorman bo na zadnjih dveh majskih kvalifikacijskih tekmah v Vilniusu in Celju spočil številne nosilce igre.

Koper, Športna dvorana Bonifika. Slovenska rokometna reprezentanca po zmagi nad reprezentanco Severne Makedonije. Foto: Xinhua/STA Arhiv Xinhua/STA

Koper, Športna dvorana Bonifika.
Slovenska rokometna reprezentanca po zmagi nad reprezentanco Severne Makedonije.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA

Proti reprezentancam z Baltika bodo tako manjkali praktično vsi igralci z letošnjega svetovnega prvenstva na Hrvaškem, Danskem in Norveškem, igrali bodo le Domen Makuc, Kristjan Horžen, Staš Slatinek Jovičič in Tadej Kljun.

Zorman bo na zadnjih dveh tekmah v skupini 1 priložnost za dokazovanje tako ponudil kandidatom s širšega reprezentančnega seznama. Ti se bodo 7. maja najprej v Vilniusu pomerili proti Litovcem, štiri dni kasneje pa bodo v Celju gostili Estonce.

ad/ad
© STA, 2025

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več