Mesec: Z rezultatom ob koncu mandata bomo lahko šli na volitve

Ljubljana, 24. aprila - Podpredsednik vlade in minister za delo Luka Mesec je po interpelaciji vlade ocenil, da je bil njen edini smisel presekati mandat vlade, čemur je sledil tudi predlagani sklep o odhodu vlade. Ta je bil po njegovih besedah z razlogom gladko zavrnjen, saj po treh letih dela v DZ prihajajo reforme, ki jih je vladna koalicija obljubljala.

Ljubljana. Minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luka Mesec. Foto: Boštjan Podlogar/STA Arhiv STA

Ljubljana.
Minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luka Mesec.
Foto: Boštjan Podlogar/STA
Arhiv STA

Kot je napovedal, bo maja na klopeh DZ med drugim pokojninska reforma, zakon o urejanju trga dela, zakonske rešitve, ki bodo izboljšale situacijo v jugovzhodni Sloveniji in med romsko populacijo ter zakona, ki bosta zagotovila sredstva za investicijski cikel javne stanovanjske gradnje.

Zato je po mnenju Mesca razumeti paniko opozicije, ki želi mandat vlade končati pred realizacijo reform. A vlada bo imela rezultat in s tem bo lahko tudi šla na volitve, je prepričan.

lad/moz
© STA, 2025

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več