Mariborski mestni svet v drugo obravnavo visokih proračunov

Maribor, 24. aprila - Mariborski mestni svetniki bodo na današnji seji drugič obravnavali proračuna občine za letošnje in prihodnje leto, ki ostajata na enaki - rekordno visoki kot v prvi obravnavi. Na dnevnem redu je še vrsta drugih točk, med drugim obravnava dokumentacije za umik parkirnih mest s Trga generala Maistra v središču mesta.

Maribor. Stavba mestne občine Maribor. Foto: Bojan Šuštar/STA Arhiv STA

Maribor.
Stavba mestne občine Maribor.
Foto: Bojan Šuštar/STA
Arhiv STA

Proračun Mestne občine Maribor za letos je predviden v višini 210,4 milijona evrov, za prihodnje pa 217,9 milijona evrov.

Mestni svetniki imajo danes na mizi tudi zaključni račun proračuna za lani, ki kaže 94-odstotno realizacijo prihodkov oziroma 142,9 milijona evrov.

Na dnevnem redu seje je med drugim še obravnava dokumentacije za obnovo mestne hiše Rotovž in investicijsko vzdrževanje krožno kabinske žičnice na Pohorje, ki predvideva menjavo kolesnih baterij na stebrih.

ase/lem
© STA, 2025

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več