ZDA pred nadaljevanjem jedrskih pogovorov z novimi sankcijami proti Iranu

Teheran, 23. aprila - ZDA so včeraj uvedle sankcije proti poslovni mreži vplivnega iranskega trgovca z utekočinjenim plinom. Do poteze, ki jo je ameriško finančno ministrstvo sprejelo pred nadaljevanjem pogovorov o iranskem jedrskem programu, so bili danes kritični v Teheranu.

Sankcionirani iranski poslovnež Sejed Asadulah Emamdžomeh je prek svoje poslovne mreže v nasprotju z obstoječimi ameriškimi sankcijami skrbel za izvoz utekočinjenega plina in nafte na tuje trge, je včeraj sporočilo finančno ministrstvo ZDA.

Washington trdi, da izvoz surovin igra ključno vlogo prihodkov za Iran, ki da z njimi razvija svoj jedrski program ter financira oborožene skupine v regiji.

Nove sankcije so ZDA sprejele po dveh krogih pogovorov z Iranom o novem jedrskem sporazumu, ki so potekali v Omanu in Italiji. Tretji krog bo v soboto znova gostil Muskat.

akt/akt
© STA, 2025

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več