Pri Moku za OI 2028 dodali nove plavalne boje za kolajne
Los Angeles, 10. aprila - Mednarodni olimpijski komite je za naslednje poletne olimpijske igre v Los Angelesu potrdil šest novih odločitev za kolajne. Plavalci se bodo po novem tako kot na svetovnih prvenstvih merili tudi na 50 metrov hrbtno, delfin in prsno. Skupno bodo imeli plavalci na voljo kar 41 končnih odločitev, v Parizu je bilo teh 35.
Brazilija, Rio de Janeiro.
Plavanje, olimpijski krogi, bazen.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA
Skupno bo v vodnih športih - tu gre še za umetnostno plavanje, vaterpolo, skoke v vodo in daljinsko plavanje - na voljo kar 55 kompletov kolajn, več kot v katerem koli drugem športu.
Pri Moku so še sporočili, da bo število športnic, 5333, ki bodo nastopile v Los Angelesu prvič v zgodovini preseglo število športnikov, 5167.
Mok je dodal nove ženske kategorije tudi v boksu in razširil število vaterpolskih ekip, potrdil pa je tudi nove mešane ekipe v golfu, gimnastiki in namiznem tenisu ter atletiki.