Karel III. v nagovoru italijanskemu parlamentu za skupno reševanje kriz
Rim, 9. aprila - Britanski kralj Karel III. je danes v nagovoru v italijanskem parlamentu v Rimu izpostavil prijateljske odnose med Združenim kraljestvom in Italijo ter potrebo po skupnem reševanju kriz, kot sta konflikt v Ukrajini in podnebne spremembe.
Francija, Versailles.
Britanski kralj Karel III.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA
Karel III., ki je v Italiji na državniškem obisku, je kot prvi britanski monarh nagovoril oba domova italijanskega parlamenta - poslansko zbornico in senat. V okviru prvega obiska v Italiji v vlogi kralja se je Karel III. pred tem sešel s predsednico vlade Giorgio Meloni.
Kralj in njegova soproga, kraljica Camilla, ki ravno danes praznujeta 20. obletnico poroke, se bosta drevi udeležila tudi državnega banketa v predsednikovi uradni rezidenci, palači Kvirinal, ki ga prireja italijanski predsednik Sergio Mattarella.