Ministrstvo pripravlja ukrepe za kaznovanje kršiteljev pravic tujih delavcev

Ljubljana, 18. marca - Da tuji delavci, ne zgolj Filipinci, pogosto živijo v nemogočih razmerah ter v večini primerov prejemajo minimalno plačilo za delo, ki traja dlje od polnega delovnika, je dejstvo, s katerim so na ministrstvu za delo seznanjeni.

Ljubljana. Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Foto: Nebojša Tejić/STA Arhiv STA

Ljubljana.
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Foto: Nebojša Tejić/STA
Arhiv STA

Kot so pojasnili, so nekatera podjetja, ki nudijo plačila pod pragom tveganja revščine in slabe delovne pogoje ter posledično na evropskem ali balkanskem trgu ne najdejo delavcev, na modelu uvažanja delavcev iz Azije utemeljila celo svoje poslovne modele.

V tej luči pripravljajo možen nabor ukrepov, s katerimi bi primerno kaznovali kršitelje.

Sindikat voznikov avtobusov in Konfederacija sindikatov 90 Slovenije sta danes opozorila na slabe delovne pogoje voznikov avtobusov, zlasti tujcev. Tak primer je skupina 11 filipinskih delavcev, ki poleg tega živijo še v zelo slabih bivanjskih razmerah.

mrn/bg/bg
© STA, 2025

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več