Domen Prevc zmagovalec smučarskih poletov v Vikersundu

Vikersund, 16. marca - Smučarski skakalec Domen Prevc je s poletom, dolgim 247 metrov, zanesljivo zmagal na svetovnem pokalu v Vikersundu. Žirija tekmovanja je zaradi težav z vetrom že med tekmo sporočila, da bo danes obveljala le ena serija. Današnja zmaga mu je prinesla tudi skupno drugo mesto na norveški turneji; najboljši je bil Nemec Andreas Wellinger.

Nemčija, Oberstdorf. Slovenski smučarski skakalec Domen Prevc. Foto: dpa/STA Arhiv dpa/STA

Nemčija, Oberstdorf.
Slovenski smučarski skakalec Domen Prevc.
Foto: dpa/STA
Arhiv dpa/STA

Wellinger je danes zasedel drugo mesto s kar 15,3 točke zaostanka za Prevcem, kar je bilo dovolj, da je 29-letnik slavil svojo prvo zmago na norveški turneji. Na tretjem mestu je stopničke dopolnil Japonec Ryoyu Kobayashi.

Vsi slovenski letalci na današnji tekmi so pokazali odlične polete in se uvrstili v prvo petnajsterico.

Anže Lanišek je bil danes peti, Žak Mogel 11., Timi Zajc 13. in Lovro Kos 14.

Zdaj se skakalci najprej selijo na svetovni pokal v Lahti, nato pa sledi le še finale sezone v Planici.

zza/tb/lr/zza
© STA, 2025

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več