V Postojni z marcem podražili storitve obeh vrtcev
Postojna, 15. marca - Postojnski občinski svetniki so v tem tednu sprejeli podražitev obeh vrtcev v občini. Kot je za STA pojasnil župan Igor Marentič, gre za povprečno sedemodstotno podražitev, vanjo pa so bili prisiljeni zaradi vse višjih stroškov dela in materialnih stroškov. Podražitev bodo uporabniki prvič občutili pri naslednji položnici.
Tako starši, ki imajo otroka v vrtcu v Postojni, kot tisti, ki ga imajo v Prestranku, bodo v naslednjem mesecu dobili višjo položnico. Za prvo starostno obdobje je podražitev šestodstotna, za drugo starostno obdobje osemodstotna, za kombinirane oddelke pa sedemodstotna. Za dva odstotka so podražili tudi oddelke s prilagojenim programom.
Kot je še pojasnil postojnski župan Marentič, so bili v podražitev prisiljeni zaradi vse višjih stroškov dela, storitev in materialnih stroškov.