Dodik in Vučić s hudimi obtožbami na račun Sarajeva
Beograd, 6. marca - Srbski predsednik Aleksandar Vučić je danes po srečanju s predsednikom entitete BiH Republike Srbske Miloradom Dodikom neposredno obtožil Sarajevo poskusa uničenja Republike Srbske. Dodik, proti kateremu je tožilstvo BiH uvedlo preiskavo zaradi suma napada na ustavni red, pa je Bošnjake obtožil, da želijo vojaški konflikt.
BiH, Jasenovac.
Predsednik Republike Srbske Milorad Dodik in predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Foto: Tanjug/STA
Arhiv Tanjug/STA
Vučić je glede razmer v BiH tudi poudaril, da se Srbija zavzema za mir in da bo delala na spodbujanju dialoga. Napovedal je še, da se bo o razmerah v BiH v petek pogovarjal tudi z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom.
Kot je še dodal, je v času pretresov v svetu postalo jasno, da se bo Evropa postavila proti Ruski federaciji. Takšna Evropa pa po njegovih besedah mora nekje pokazati svojo moč, česar se v Sarajevu veselijo.