Hudičevka v Pradi v obliki muzikala na West Endu
London, 6. decembra - Na londonskem West Endu prikazujejo odrsko priredbo uspešnega filma Hudičevka v Pradi. Tudi v obliki muzikala je zgodba, ki pripoveduje o tiranski urednici revije in njenem mladem pomočniku, ohranila izvirno glasbo Eltona Johna.
Hrvaška, Zagreb.
Muzikal, ples, glasba.
Foto: Hina/STA
Arhiv Hina/STA
Muzikal so prvič uprizorili leta 2022 v Chicagu, londonsko produkcijo pa je podpisala nova ustvarjalna ekipa pod vodstvom Eltona Johna. Že film, ki ga je posnel David Finkel leta 2006 z Meryl Streep in Anne Hathaway, je bil priredba istoimenske knjige Lauren Weisberger iz leta 2003.
Glavno vlogo vplivne in zastrašujoče urednice revije o modi Runway je v odrski priredbi prevzela ameriška pevka in igralka Vanessa Williams, znana iz Razočaranih gospodinj. Na nedavnem srečanju z novinarji je povedala, da je bilo sodelovanje pri glasbeni priredbi čudovita priložnost, ki ji je omogočila, da vlogo ustvari na novo.