Mariborska UGM v Maistrovem letu z razstavo knjižnih ilustracij Ejti Štih
Maribor, 19. oktobra - Umetnostna galerija Maribor se bo spominu na generala in pesnika Rudolfa Maistra danes pridružila z razstavo originalnih ilustracij Ejti Štih za knjigo Katarine Mahnič in Alenke Juvan o Rudolfu Maistru, ki jo je letos izdala Založba Pivec.
Maribor.
Umetnostna galerija Maribor.
Foto: Andreja Seršen Dobaj/STA
Arhiv STA
Umetnica, ki že desetletja živi in dela v Boliviji, je ilustracije izdelala v mešani tehniki. Uporabila je kombinacijo pokrivnih barv, voščenih pastelov in ponekod tudi kolaža. Prizor je najprej naslikala, nato pa je s praskanjem vnesla risbo. S tem je dosegla likovno razgibanost in večplastnost.
Za njeno slikarstvo so značilne močne barve, figuralne teme, vpletanje aktualnih dogodkov in kritičnost do struktur moči in oblasti. Zanimajo jo zgodbe običajnih ljudi, vpetih v realnost tega sveta, ki jih podaja z naklonjenostjo in čustveno doživetostjo.