Ob svetovnem dnevu psov kinološka zveza izpostavlja pravilno pasjo vzgojo
Ljubljana, 26. avgusta - Kinološka zveza Slovenije na današnji svetovni dan psov opozarja na pravilno vzgojo psa ter skrben in ljubeč odnos lastnika. V Sloveniji je registriranih več kot 251.000 psov, med njimi so rodovniški, še več pa je mešančkov. V kinološko zvezo je vpisanih več kot 130 društev, ki se ukvarjajo z vzgojo in šolanjem psov ter izobraževanjem lastnikov.
Ljubljana.
Pes.
Foto: Boštjan Podlogar/STA
Arhiv STA
Po besedah predsednika kinološke zveze Harija Arčona je pred lastništvom psa treba poznati svoje zmožnosti in možnosti doma ter kako s psom preživljati čas predvsem v fazi razvoja iz mladiča v mladega psa in kasneje v odraslega psa.
Ob svetovnem dnevu se danes ob 15. uri začenja tudi dobrodelni tek od ljubljanskega do mariborskega zavetišča, ki ga organizirata društvo za dobrobit živali AniMa in Zavetišče za živali Maribor.