V Mariboru zopet čas za Poletni lutkovni pristan

Maribor, 17. avgusta - Lutkovno gledališče Maribor prireja 35. Poletni lutkovni pristan, na katerem bodo letos poleg slovenskih lutkovnih ustvarjalcev gostovali še lutkarji iz Finske, Italije, Slovaške, Madžarske in Francije. Na programu je 14 različnih uprizoritev, v okviru festivala bosta izvedeni tudi dve premieri.

Dogajanje se pričenja danes z interaktivno zvočno potjo ob Dravi Potepini, predstavo iz Italije Všeč mi je ter ustvarjalno delavnico na kopališču Mariborski otok.

Osrednje prizorišče je sicer Avditorij LGM, ob nedeljah bo lutkovna predstava v okviru programa Artkamp v Mestnem parku, ena predstava bo pred Umetnostno galerijo Maribor. Letos prvič bo ena od predstav izvedena tudi v sodelovanju s festivalom Dnevi poezije in vina.

Na festivalu bodo kot običajno izbirali najboljšo predstavo po izboru občinstva, ki bo prejela nagrado zlata žirafa.

ase/av
© STA, 2024

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več