Letni kino na muzejski ploščadi Metelkova tudi o podobah poezije
Ljubljana, 6. avgusta - Slovenska kinoteka bo med 9. in 24. avgustom delovala na prostem. Na zelenici muzejske ploščadi Metelkova bo poskrbela za letni kino, ki ga bodo odprli z digitalno restavriranim filmom Slike iz življenja udarnika Bahrudina Bata Čengića iz leta 1972.
Ljubljana.
Slovenska kinoteka.
Foto: Daniel Novakovič/STA
Arhiv STA
Med 13. in 18. avgustom bo nato sledil osrednji del letnega kina, poimenovan Poletje na platnu in med platnicami, s katerim že nekaj poletij v središču Ljubljane povežejo filme in knjige.
Letošnjega so posvetili prepletu filma in poezije, poleg izbranih filmov in knjig pa so povabili tudi nekaj gostov, s katerimi se bodo pogovarjali tako o poeziji kot o poeziji podob. V tem delu se bodo med drugim spomnili desete obletnice smrti Tomaža Šalamuna.
Projekcije na prostem bo sklenila deseta edicija festivala kratkega filma FeKK.