Kmetijske organizacije vzpostavile solidarnostni projekt zbiranja krme
Gornja Radgona, 26. avgusta - Pet kmetijskih organizacij v projektu Nudim - potrebujem pomoč na kmetiji zagotavlja solidarnostno pomoč kmetijam, ki so utrpele škodo v nedavnih poplavah in plazovih. Prvenstveno gre za solidarnostno pomoč s krmo.
Gornja Radgona.
Pet kmetijskih organizacij v projektu Nudim - potrebujem pomoč na kmetiji zagotavlja solidarnostno pomoč kmetijam, ki so utrpele škodo v nedavnih poplavah in plazovih. Prvenstveno gre za solidarnostno pomoč s krmo, čeprav v posebnem spletnem obrazcu povprašujejo tudi po drugih potrebah kmetij.
Foto: MUV/STA
Kmetije, ki potrebujejo pomoč, vpisujejo svoje potrebe, medtem ko druge kmetije in zadruge ponujajo krmo ter nudijo pomoč pri prevozu, mehanizaciji idr., je ob predstavitvi projekta danes na sejmu Agra v Gornji Radgoni dejala predsednica Zveze slovenske podeželske mladine Anja Mager.
Po vpisu podatkov kmetijski svetovalci preverijo vsako kmetijo, ki prosi za pomoč, in ugotovi primerne količine krme.
Prek aplikacije se je s prošnjo za pomoč v obliki krme obrnilo več kot 100 kmetij, svoje usluge v obliki krme in ostalih pomoči pa ponudilo več kot 300 kmetij, je povedal direktor KGZS Janez Pirc.