Na Ptuju premiera otroške predstave Tai in Mala Čarovnica

Ptuj, 28. septembra - V ptujskem gledališču bodo v petek gostili drugo premiero v novi gledališki sezoni, ki bo tokrat namenjena najmlajšim. V režiji Dunje Zupanec, ki v predstavi skupaj s Sandijem Žuranom tudi igra, je nastala predstava Tai in Mala Čarovnica. Gre za čudežno zgodbo o prijateljstvu, zaupanju vase ter o strahu in pogumu.

Mala Čarovnica nehote pričara malega Taia. Skozi serijo hudomušnih igrarij, neuspelih poskusov čaranja in veliko smeha skupaj najdeta tisto, kar jima manjka v sebi in kar drugi nosi v sebi. Med drugim se naučita tudi, da tisto, kar človeka dela drugačnega, ga naredi tudi edinstvenega.

Dunja Zupanec je sicer članica ansambla Lutkovnega gledališča Maribor, ki vrsto let sodeluje tudi z Mestnim gledališčem Ptuj, kjer je oblikovala številne vloge, na oder pa postavila tudi svoji avtorski deli Strahec in Ferdinand se nauči peti.

gm/av
© STA, 2022

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več